11 rzeczy, które już wiemy o kolejnym Avatarze

0
836

W 2009 roku po premierze Avatara zapowiedziano, że kolejna część pojawi się w 2014 roku, czyli po pięciu latach. Wtedy wydawało się, że to mnóstwo czasu. Dzisiaj mamy wrzesień 2015 roku, a po Avatarze ni widu ni słychu. Co zatem już wiadomo o kolejnej części(częściach?) mega przeboju Jamesa Camerona?

 1. Cameron nakręci od razu nie jedną część, a trzy. Wszystkie będą trafiać do kin rok po roku w grudniu.
 2. Film miał mieć premierę w grudniu 2016. To jednak nie nastąpi. James Cameron odwołał premierę i przesunął ją na końcówkę roku 2017. Zatem Avatar 2 w 2017, trójka w 2018 i czwórka w 2019.
 3. Avatar 2 będzie w dużej mierze odbywał się pod wodą. Wspominał o tym James Cameron, niedawno potwierdził to również kompozytor, James Horner.
 4. Sigourney Weaver pojawi się we wszystkich kręconych częściach. Aktorka potwierdziła tę informację w wywiadzie. Nie zdradziła jednak jak to jest możliwe skoro 
  Spoiler
  jej postać zginęła w części pierwszej.
 5. Z kolei Michelle Rodriguez potwierdziła, że nie została zaproszona do drugiej części filmu, co oznacza, że nie zobaczymy już jej postaci.
Sigourney Weaver
Michelle Rodriguez
 1. Cameron zamierza kontynuować mówienie o ważnych rzeczach poprzez sceny w filmie.

  Cokolwiek chcę powiedzieć jako artysta o obecnej kondycji świata i innych międzyludzkich sprawach, mogę to wyrazić przez pryzmat świata „Avatara”, zdradził James Cameron w jednym z wywiadów.

 2. Autor Kronik Sary Connor, Josh Friedman, pomagał Cameronowi przy pisaniu scenariusza do Avatara 2.
 3. Koszt i produkcja trzech filmów ma kosztować miliard dolarów. Sprawi to, że będzie to najdroższa produkcja wszech czasów.
 4. Sam Worthington i Zoë Saldana podpisali już kontrakty na kolejne trzy części filmu.
Sam Worthington
Zoë Saldana
 1. Pojawiły się plotki na temat „prison-theme”, czyli motywu więziennego, cokolwiek miałoby to oznaczać. W całości motyw opierać się będzie również na tym, gdzie dominuje natura oraz próbie ingerencji w naturę (kontynuacja części pierwszej – Na’vi żyły sobie spokojnie jako dominacja natury oraz zniszczenie drzewa, jako ingerencja w nią – te wątki będą kontynuowane).
 2. Jednym z powodów, dlaczego produkcja filmu tak się przedłuża jest brak odpowiedniej technologii do nakręcenia niektórych scen. Chodzi głównie o wspomniane już przeze mnie sceny pod wodą. Technicy i aktorzy potrzebują odpowiednich narzędzi i zabezpieczeń, by swobodnie nagrywać sceny pod wodą.