Do początku 2017 roku pozostało kilkanaście godzin. 2016 filmowo był całkiem spoko, ale 2017 wygląda jeszcze lepiej. Oto filmy, na które czekam.

Lista ułożona jest od filmu, na który czekam najbardziej do tych ciut mniej.

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Reżyser: James Gunn

Data: 28 kwietnia

Dlaczego: Druga część Strażników Galaktyki, najbardziej wyczekiwany przeze mnie film roku 2017. Jeden z trzech filmów Marvela w 2017 roku.

Star Wars: Episode VIII

Reżyser: Rian Johnson

Data: 14 grudnia

Dlaczego: Dużo nie trzeba mówić „dlaczego”. Jestem ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen, a to jest druga część trzeciej trylogii. Oczekuję sporo, ponieważ The Force Awakens było dobre, ale nie znakomite.

Thor: Ragnarok (Thor 3)

Reżyser: Taika Waititi

Data: 25 października

Dlaczego: Nie wiadomo praktycznie nic, ale to Marvel, zatem nie ma co się martwić. Wielkim fanem Thora jako bohatera nie jestem, jednak w końcu to najlepsze i najpopularniejsze uniwersum filmowe, cokolwiek by nie było w tym filmie – będzie znakomite.

Spider Man: Homecoming

Reżyser: Jon Watts

Data: 14 lipca

Dlaczego: Wielka niewiadoma. Zapowiedź wygląda bardzo dobrze, jednak nie chcę jeszcze rozpalać w sobie jakichś ogromnych nadziei. Spidermana lubię, lubiłem za równo trylogię z Tobeyem Maguire’em, jak i dwulogię z Andrewem Garfieldem. Teraz wszystko powinno być jeszcze lepsze, bo Spidey wciągnięty zostaje do MCU. No i jest Iron Man.

Kingsman: The Golden Circle (Kingsman 2)

Reżyser: Matthew Vaughn

Data: 5 października

Dlaczego: Zupełna niespodzianka. Obejrzałem od niechcenia część pierwszą i bardzo mi się spodobała. Teraz z utęsknieniem czekam na ciąg dalszy, bo powstało coś całkiem ciekawego, innego, wykorzystującego wiele dobrego z innych filmów, a jednocześnie dającego coś od siebie. No i bardzo lubię Matthewa Vaughana.

Dunkirk

Reżyser: Christopher Nolan

Data: 21 lipca

Dlaczego: Nie przepadam za filmami wojennymi, ale przepadam za Christopherem Nolanem. Praktycznie cała jego reżyserka filmografia jest doskonała i kochana przeze mnie. Film to wciąż wielka niewiadoma (czy nie przesadzą z patetyzmem?), ale i tak chętnie obejrzę.

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (Pirates 5)

Reżyser: Joachim Roenning, Espen Sandberg

Data: 26 maja

Dlaczego: Tu już chyba powrócę tylko z sentymentu. Część czwarta była dobra, ale mocno nadwyrężyła zaufanie do marki i w ogóle. Miało nie być kolejnych części, a są. Zobaczymy co wymyślą, ale wielkich nadziei na coś superowego nie mam.

The Lego Batman Movie

Reżyser: Chris McKay

Data: 9 lutego

Dlaczego: Po Lego Movie, ten film jest przeze mnie naprawdę bardzo wyczekiwany. Wydaje się, że to coś błahego, bo Lego Movie, pewnie dla dzieci. A tu niespodzianka. Zabawa konwencjami, wyśmiewanie wszystkich marek, log, film i konwenansów, naprawdę dobry humor, mnóstwo smaczków – taki był Lego Movie. Lego Batman Movie wydaje się być jeszcze ciekawszy, bo naśmiewać się będzie z superbohaterów i tym podobnych. Czekam na ten film bardziej, niż na samą Ligę Sprawiedliwości z Batmanem i Supermanem. 😀

Wonder Woman

Reżyser: Patty Jenkins

Data: 2 czerwca

Dlaczego: Kolejna wielka nie wiadoma, ale jest bardzo ciekaw, ponieważ trailer podsycił zainteresowanie. To ostatni film przed „avengersami” DC, czyli Justice League. W jednym filmie spotkają się najpopularniejsze postaci uniwersum DC. Będzie to ich być albo nie być. No, ale zanim to, poznamy historię Wonder Woman.

Justice League

Reżyser: Zack Snyder

Data: 17 listopada

Dlaczego: No i o wilku mowa. Superman, Batman, Aquaman, Cybor, Flash i Wonder Woman w jednym filmie. Albo będzie bardzo źle, albo bardzo dobrze. Obstawiam to pierwsze, chcę się zaskoczyć.

Beauty and the Beast

Reżyser: Bill Condon

Data: 17 marca

Dlaczego: Piękna i Bestia! Po tegorocznej Księdze Dżungli (bardzo dobrej!) z niecierpliwością czekam na kolejną bajkę Disneya przerobioną na prawdziwy film. Zapowiedź wygląda znakomicie, ale i tak nie wiadomo, czego się spodziewać. Oby było choć trochę magii Disneya.

The Fate of the Furious (Fast 8)

Reżyser: F. Gary Gray

Data: 21 kwietnia

Dlaczego: Marka Szybcy i Wściekli wyrobiła się i teraz są to naprawdę bardzo dobre, rozrywkowe filmy. Wiadomo, odmóżdżacze, ale wciąż na dobrym poziomie. Po części siódmej, zapowiedź części ósmej wygląda dziwnie i pozostawia pewien WTF, ponieważ siódma część skończyła się inaczej, a zapowiedź ósmej nijak do niej nie nawiązuje. Oczywiście pewnie to celowe zagranie…

Despicable Me 3

Reżyser: Pierre Coffin, Kyle Balda

Data: 30 czerwca

Dlaczego: Minionki! Jedna za bardziej udanych serii Dreamworks, trzecia z moich ulubionych po Shreku i już lekko zepsutej Epoce Lodowcowej.

War of the Planet of the Apes

Reżyser: Matt Reeves

Data: 14 lipca

Dlaczego: Nie wiem, czego się spodziewać. Bo z tych nowszych filmów najpierw mieliśmy Genezę planety małp, a później Ewolucję. Oba filmy nijak ze sobą współgrały, powiązanie było naciągane i nie „zagrało” (dla mnie). Wojna o planetę małp wygląda już o niebo lepiej i chyba jest bezpośrednim sequelem filmu z 2014 (nawet ten sam reżyser). Wygląda dobrze, ale jak będzie okaże się w lipcu.

Jumanji

Reżyser: Jake Kasdan

Data: lipiec

Dlaczego: Tykanie świętości. Jumanji to film mojego dzieciństwa, do którego lubię wracać, gdy leci w tv, nic się nie zestarzał i nadal ogląda się go znakomicie. A teraz będzie remake. Wiadomo, że pewnie będzie bardziej efektowny, kolorowy i w ogóle. Ale czy nadal tak magiczny jak wersja pierwotna?

Transformers: The Last Knight (Transformers 5)

Reżyser: Michael Bay

Data: 23 czerwca

Dlaczego: Obejrzę już chyba tylko dla fajerwerków, wybuchów i z nudów.