Gra o Tron: 15 najlepszych scen, które musisz sobie przypomnieć przed sezonem ósmym

czytaj również

Najlepsze albumy i piosenki 2021 roku

Najlepsze albumy zagraniczne 2021 Był to dla mnie trudny rok, bo nie mogłem się zdecydować, co umieścić na miejscu 1. Nie no, pół żartem pół serio o szczyt biły się Adele i Billie Eilish. Oba albumy uwielbiam i bardzo często słucham w całości.

L’Arc de Triomphe, Wrapped: przybyłem, zobaczyłem, się zachwyciłem

Kilka miesięcy temu pisałem, że Łuk Tryumfalny w Paryżu zostanie owinięty mieniącą się tkaniną. Od samego początku gdzieś tam chodziło mi po głowie, aby to zobaczyć na żywo, ale nie sądziłem, że dojdzie to do skutku. A doszło. Chciałem gdzieś jechać, przypomniał mi się...

L’Arc de Triomphe, Wrapped. Łuk Triumfalny w Paryżu zostanie w całości owinięty folią

Jesienią tego roku (jeśli pandemia pozwoli) paryski Łuk Triumfalny w Paryżu zostanie owinięty srebrzystą folią. Ten artystyczny koncept będzie można podziwiać przez ponad 2 tygodnie. Autorem instalacji jest małżeństwo Christo i Jeanne-Claude. Christo Javacheff i jego żona, Jeanne-Claude Denat...

Najlepsze seriale (i filmy) 2020 roku

2020 roku był przedziwny i upłynął mi głównie serialami. A oto najlepsze z nich. Najlepsze filmy 2020 roku Nim przejdę do seriali, kilka słów o filmach. Szczerze, to pierwszy raz od lat...

Już za dwa tygodnie ostatni sezon Gry o Tron. Ja serial ten nadrobiłem dopiero przed dwoma tygodniami, i nie wiem co sprawiło, że trwało to tak długo. Dzisiaj przegląd – moim zdaniem – piętnastu najważniejszych i najlepszych scen minionych siedmiu sezonów.

15. Tyrion ucieka i zabija ojca

Sezon 4, odcinek 10

Tyrion zostaje uwolniony przez swojego brata, Jamie’ego, ponieważ jeśli nie, to zostanie zabity. Tyrion przed ucieczką zagląda do ojca, a tak widzi swoją ukochaną, Shae. W złości zabija ją, a także swojego ojca, który akurat był na tronie. I nie, nie żelaznym.

14. The Mountain vs. The Viper

Sezon 4, odcinek 8

Oberyn Martell walczy w imieniu Tyriona z Górą. I idzie mu doskonale, prawdopodobnie wygrałby dzięki swojej szybkości. Gubi go pycha. Oberyn chce, by by Gregor Clegane wyznał, iż przed laty zgwałcił i zamordował Elię Martell oraz zabił jej dzieci. Gregor łamie mu pierwszą włócznię, ale to Czerwona Żmija poważnie rani swego przeciwnika. Nie kończy pojedynku, tylko domaga się przyznania do winy i wskazania osoby, która wydała mu rozkazy zamordowania księżniczki z Dorne. Gregor Clegane, mimo iż ciężko ranny, korzysta z nieuwagi Oberyna. Łapie go za nogę, przewraca i gołymi rękoma roztrzaskuje mu głowę. Tyrion Lannister przegrywa próbę walki i zostaje skazany na śmierć.

Znalezione obrazy dla zapytania The Mountain vs. The Viper

13. Śmierć Neda Starka

Sezon 1, Odcinek 9

Ned Stark odkrył prawdę o kazirodczym związku Cersei i Jaime’go Lannisterów. Nim Ned powiadomił o tym króla Roberta, król zginął na polowaniu. Przed śmiercią Robert mianował lorda Eddarda regentem, ale Cersei Lannister zanegowała dokument. Opuszczony przez zauszników Ned został uwięziony w lochach Czerwonej Twierdzy.

W zamian za obietnicę ułaskawienia Ned zgodził się przyznać do zdrady, jednak w dniu publicznego procesu, u progu Wielkiego Septu Baelora Joffrey Baratheon skazał go na śmierć, a wyrok został wykonany. Całość widziały Arya i Sansa.

Znalezione obrazy dla zapytania ned stark death

12. Nocny Król rozwala Mur

Sezon 7, odcinek 7

Nie wiadomo, jak Nocny Król dostałby się ze swoją armią za mur, gdyby Jon Snow nie poszedł tam ze swoją kompanią, a potem nie potrzebował pomocy Daenerys (patrz punkt 8), nie mniej jednak ostatnią i super efektowną sceną sezonu siódmego jest Lodowy Viserion, który niebieskim ogniem(?) rozwala Mur. Armia zombiaków dumnie kroczy na Winterfell.

Znalezione obrazy dla zapytania night king the wall

11. Bitwa nad Czarnym Nurtem („Battle of the Blackwater„); Tyrion używa Dzikiego Ognia

Sezon 2, odcinek 9

Największa bitwa Wojny Pięciu Królów. Siły Stanisa Baratheona atakują Zatokę Czarnego Nurtu, ale Tyrion używa Dzikiego Ognia i rozgramia większość wojsk Stanisa. Jednak ci nadal są mocni i prawie wygrywają. Ostatecznie jednak armia została zaskoczona i unicestwiona przez połączone siły Tywina Lannistera i Tyrellów.

Znalezione obrazy dla zapytania Battle of the Blackwater

10. Wkurzona Daenerys odbija Wysogród

Sezon 7, odcinek 4

Znalezione obrazy dla zapytania Highgarden daenerys

Tyrion namawia Daenerys, aby zaatakowała Casterly Rock, czyli dom Lannisterów. Tak też się dzieje, jednak okazuje się, że Jamie z armią już dawno opuścili to miejsce, zabrali złoto i najechali na Wysogród. Wkurzona Daenerys postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wraz ze smokami oraz Dotrakami odbija Wysogród niszcząc armię Lannisterów i prawie zabijając Jamie’ego.

9. Zabójstwo i śmierć Jona Snowa

Sezon 5, odcinek 10

Jon Snow zostaje zabity przez swoich braci, którzy jednak popierali Allisera i nie podobało im się to, że do Nocnej Straży dołączyli Dzicy. Snow zostaje ugodzony nożem wielokrotnie, przez każdego z nich, w tym młodego Olly’ego.

Ja co prawda obejrzałem Grę o Tron w binge-watchingu miesiąc temu, ale Ci którzy oglądali GOT na bieżąco czekali prawie półtorej roku, by dowiedzieć się czy Jon Snow żyje. Bo właśnie takim cliffhangerem zakończył się piąty sezon tego serialu.

Znalezione obrazy dla zapytania jon snow death

8. Daenerys przychodzi z pomocą Jonowi w walce z armią Nocnego Króla za Murem; śmierć Viseriona

Sezon 7, odcinek 6

Jon Snow wybiera się z wielką siódemką za mur, aby przynieść Cersei jednego z zombiaków. Oczywiście wpadają w zasadzkę, pojawia się Nocny Król. Snow wysyła Gendrego, aby wysłał kruka do Daenerys. Po (super krótki) czasie przybywa Daenerys ze smokami i ratuje wszystkich. Prawie wszystkich – Nocny Król z supercelnością trafia w Viseriona i go zabija. Gdy wszyscy wracają za Mur, Viserion zostaje lodowym smokiem.

Znalezione obrazy dla zapytania daenerys jon snow beyond the wall

7. Purple Wedding; śmierć Joffreya Baratheona

Sezon 4, odcinek 2

Jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń od czterech sezonów: śmierć Joffreya Baratheona. Wydarzenie to jest interesujące zważywszy na fakt ile za sobą ciągnie faktów: oskarżenie Tyriona (a potem jego ucieczka, zabijcie ojca), ucieczka Sansy (co skutkuje trafieniem do Ramseya), Tommen nowym królem (plan Oleny).

Znalezione obrazy dla zapytania Purple Wedding

6. Oblężenie Hardhome; Nocny Król wskrzesza martwych

Odcinek 5, sezon 8

Hardhome to wieś za murem, gdzie żyli Dzicy. Jon Snow przybywa tam, aby negocjować, ale niespodziewanie pojawia się Nocny Król, który napada na wioskę. Część Dzikich ucieka ze Snowem, jednak pod koniec ma miejsce niesamowita scena, w której to Nocny Król wskrzesza wszystkich zabitych i czyni ich swoimi „minionkami”.

Podobny obraz

5. Daenerys wychodzi z ognia; narodziny smoków

Sezon 1, odcinek 10

Ostatni odcinek pierwszego sezonu jest mega ważny, ponieważ to w nim rodzi się prawdopodobnie osoba, która zasiądzie na Żelaznym Tronie w ostatnim sezonie. Daenerys podejmuje ryzyko i wchodzi w ogień z trzema smoczymi jajami. Mija kilka chwil i rodzą się trzy, cudowne smoki.

Przez kolejne sezony Daenerys przejdzie długą drogę, aż do ósmego sezonu, w którym kto wie, co się wydarzy. Zginie? Zasiądzie na tronie?

Znalezione obrazy dla zapytania Daenerys  dragons born

4. The Walk Of Shame Cersei Lannister

Sezon 5, odcinek 10

Znalezione obrazy dla zapytania The Walk Of Shame Cersei Lannister

Przewrotność Gry o Tron jest niesamowita. Po kilkudziesięciu odcinkach nienawidzenia Cersei w końcu spotyka ją zasłużona kara. I co? Nie wiem jak Wy, ale przynajmniej ja czułem współczucie i mimo, że była wielokrotnie suką – to było mi jej szkoda. No i sam fakt, że oglądając tę scenę było wiadomo, że prędzej czy później jej zemsta nadejdzie. A jak nadejdzie, będzie potężna.

I tak też się stało: patrz punkt 1.

Fun fuckt: nagie ciało, które widzimy podczas tej sceny nie należy do aktorki grającej Cersei, Leny Headey, a dublerki. W CGI doczepiono głowę Leny do innej kobiety.

Podobny obraz

3. Bitwa bękartów („Battle of the Bastards„); Sansa zabija Ramseya

Sezon 6, odcinek 9

Największa bitwa sezonu szóstego, w której to Jon Snow postanawia odbić Winterfell z rąk Boltonów pod władzą Ramseya Snowa. Ginie Rickon Stark, a z pomocą przychodzą wojska Arynów. Wychodzi iż Sansa jednak spiskowała z Littlefingerem, przez co ten będzie panoszył się w Winterfell do końca sezonu 7.

W dodatku scena ta była niesamowitym wyzwaniem pod względem technicznym, poniżej macie filmik z Behind the Scenes.

Znalezione obrazy dla zapytania Battle of the Bastards
Podobny obraz

Całość kończy cudowna scena, w której Sansa Stark „oddaje” Ramseya Snowa na pożarcie jego psom.

2. Red Wedding („Krwawe Gody„)

Sezon 3, odcinek 3

Jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń w serialu, jak również jedno z najbardziej niespodziewanych. Miało być wesele – i było – tylko, że krwawe.

Walder Fray mści się na Robbie Starku, bo ten obiecał poślubić jego córkę, jednak zakochał się w Talisie, sanitariuszce.

Giną Robb Stark, Talisa (w ciąży) oraz matka Starków, Catelyn Tully. Freyowie przejmują Riverrun, a Boltonowie Winterfell. Całe wydarzenie zostało zaaranżowane przez Lannisterów.

Znalezione obrazy dla zapytania Red Wedding
game of thrones spoilers GIF
Game Of Thrones Spoilers GIF

1. Zniszczenie Wielkiego Septu Baelora przez Dziki Ogień; zemsta Cersei Lannister; samobójstwo Tommena

Znalezione obrazy dla zapytania the winds of winter game of thrones

Być może miejsce pierwsze będzie dla wielu zaskoczeniem, ale dla mnie najbardziej emocjonalnym i niesamowitym wydarzeniem była zemsta Cersei. Była nie dość, że doskonale zaplanowana to i bardzo dobrze pokazana. Towarzyszyła jej prosta muzyka, wyciszona i delikatna. Już od pierwszych sekund było wiadomo, że wydarzy się coś bardzo złego.

I tak: Cersei zamyka Tommena w jego komnacie, „wróbelki” zabijają Wielkiego Maestera Pycelle’a, a w Wielkim Sepcie Baelora giną mieszkańcy, cała Wiara włącznie z Wielkim Wróblem, królowa Margaery Tyrell, jej brat Loras i ojciec Mace, a także wuj Cersei, Kevan Lannister. Syn Kevana, Lancel, ginie w podziemiach Septu.

Tommen widząc zniszczoną świątynie popełnia samobójstwo skacząc z okna.  Cersei zostaje Królową.

Podobny obraz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

najnowsze

Najlepsze albumy i piosenki 2021 roku

Najlepsze albumy zagraniczne 2021 Był to dla mnie trudny rok, bo nie mogłem się zdecydować, co umieścić na miejscu 1. Nie no, pół żartem pół serio o szczyt biły się Adele i Billie Eilish. Oba albumy uwielbiam i bardzo często słucham w całości.

L’Arc de Triomphe, Wrapped: przybyłem, zobaczyłem, się zachwyciłem

Kilka miesięcy temu pisałem, że Łuk Tryumfalny w Paryżu zostanie owinięty mieniącą się tkaniną. Od samego początku gdzieś tam chodziło mi po głowie, aby to zobaczyć na żywo, ale nie sądziłem, że dojdzie to do skutku. A doszło. Chciałem gdzieś jechać, przypomniał mi się...

L’Arc de Triomphe, Wrapped. Łuk Triumfalny w Paryżu zostanie w całości owinięty folią

Jesienią tego roku (jeśli pandemia pozwoli) paryski Łuk Triumfalny w Paryżu zostanie owinięty srebrzystą folią. Ten artystyczny koncept będzie można podziwiać przez ponad 2 tygodnie. Autorem instalacji jest małżeństwo Christo i Jeanne-Claude. Christo Javacheff i jego żona, Jeanne-Claude Denat...

Najpopularniejsze

Gra o Tron: 15 najlepszych scen, które musisz sobie przypomnieć przed sezonem ósmym

Już za dwa tygodnie ostatni sezon Gry o Tron. Ja serial ten nadrobiłem dopiero przed dwoma tygodniami, i nie wiem co sprawiło, że trwało to tak długo. Dzisiaj przegląd - moim zdaniem - piętnastu najważniejszych i najlepszych scen minionych siedmiu sezonów.

Dźwięk 5.1 w Spotify

Domyślnie, Spotify nie supportuje dźwięku 5.1. Jako iż posiadam głośniki tego typu - uwierało mnie to trochę. Przeszukałem internet i w końcu znalazłem sposób na to. Oto i on. Jak macie skrót Spotify na pulpicie dajcie prawym przyciskiem - Właściwości. Tam macie Element docelowy: C:Users\AppDataRoamingSpotifyspotify.exe ...po .exe dodajcie taki oto dopisek: --disable-audio-output-resample I...