Haley Reinhart zajęła trzecie miejsce w dziesiątej edycji programu American Idol. Nie będę ukrywał, że była moją faworytką i to ona miała wygrać. Tak też się nie stało, ale skoro zaszła tak daleko to wiedziałem, że na pewno wyda nie jeden album. I tak też się stało.

Listen Up! zadebiutowało na miejscu 17. Billboard 200. Można to uznać za nie lada sukces, chociażby dlatego, że w tym samym tygodniu premierę miał krążek Krisa Allena, zwycięzcy ósmej edycji American Idola. I on zadebiutował na miejscu 26.  Ale nie to jest ważne.

Ważny jest fakt, że krążek jest fenomenalny. W maju  i czerwcu pojawiło się sporo albumów, m.in. Alexandry Burke, Cheryl Cole, Maroon 5, Ushera czy Linkin Park. Z całej tej śmietanki, którą tutaj wymieniłem, to właśnie debiutantka Haley Reinhart wydała najlepszy album. Wszystkie inne zawiodły moje oczekiwania i nadzieje.

Krążek Reinhart jest świeży, a jednocześnie garściami czerpie z muzyki retro, soul i lat 60-tych czy 70-tych. Wokal młodej artystki jest fenomenalny i użyty w odpowiedni sposób – nie ma tu nieczystości, ale nie ma też niepotrzebnego popisywania się wielką skalą głosową (której Haley nie brakuje). Wyróżnić zdecydowanie trzeba takie kawałki jak Wasted Tears, Now That You’re Here, Liar czy What You Don’t Know. Prawdziwą perełką jest ballada Undone, zachwyca również singlowe Free. Tak naprawdę ta płyta jako jedyna od wielu wielu miesięcy trafiła na moją tracklistę słuchanych utworów w całości. Zazwyczaj jak układam sobie listę utworów do słuchania to wybiórczo wybieram najlepsze kawałki z danych krążki. Z Listen Up! wybrałem wszystkie 14 utworów. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce – i to też powinno o czymś świadczyć – w przypadku 21 Adele.

Póki co – a mamy połowę roku 2012 – jest to dla mnie pretendent do najlepszego krążka roku 2012. Wiem, że prawdopodobnie tak się nie stanie, bo na horyzoncie (jesień) albumy Christiny Aguilery czy Nelly Furtado, ale Listen Up! zapewne będzie  TOP 5. Gorąco polecam!

Lista utworów:

 1. Oh My (feat. B.o.B)
 2. Free
 3. Liar
 4. Wasted Tears
 5. Undone
 6. Now That You’re Here
 7. Wonderland
 8. Keep Coming Back
 9. Hit the Ground Runnin’
 10. Walkin on Heaven
 11. Follow Me (I’m Right Behind You)
 12. Spiderweb
 13. What You Don’t Know
 14. Let’s Run Away