Jak się pozbyć cellulitu (2011)

3
605
Reżyseria: Andrzej Saramonowicz Skórka od banana

Jak się pozbyć cellulitu Oto pierwsza komedia Andrzeja Saramonowicza po rozstaniu z Tomaszem Koneckim. Oczywiście rozstanie reżyserskie, a nie jakieś tam. Obaj panowie wcześniej stworzyli między innymi „Testosteron” i „Lejdis”. Jak sobie, zatem radzi pan Saramonowicz bez pana Koneckiego? Świetnie.

Bohaterkami filmu są dwie panie – Ewa (fenomenalna Dominika Kluźniak) oraz Maja (Maja Hirsch). Obie wyruszają do SPA odpocząć od zgiełku miasta. Tam poznają masażystkę Kornelię (Magdalena Boczarska), która opowiada im historię grasującego mordercy, który porywa młode kobiety i tak dalej… zdecydowanie zwariowana historia, nie będę zdradzał więcej szczegółów.

Kolejny film, dzięki któremu odzyskuję wiarę w polskie kino. Zwariowana, absurdalna i pokręcona komedia (nie-romantyczna!). W niektórych momentach (gdy panie coś wciągnęły) ubaw był niesamowity, bawiłem się jak nigdy (i to na polskiej komedii!).

Pochwały należą się aktorom a w szczególności Dominice Kluźniak, która skradła całe show dla siebie. Jej teksty (Wilkołak?) były niesamowite, a jej postać zachowywała się, co najmniej dziwnie nawet wtedy, gdy nie była ‘pod wpływem’ czegoś. Drugie miejsce to zdesperowana i lekko stuknięta postać Krystiana, grana przez Wojciecha Mecwaldowskiego. W sumie mam ochotę obejrzeć ten film raz jeszcze, naprawdę dobra zabawa, szczególnie w szerszym gronie. Gdy byłem w kinie to cała sala śmiała się bez żadnych oporów. Polecam, polecam, szczególnie, że to polskie, a polskie = dobre, to rzadkość (chociaż idzie poprawa…) (…mam nadzieję).

Moja ocena: 7/10