Paryż w 4 dni. Start

Na przełomie marca i lutego wybraliśmy się do Paryża. Zwiedziliśmy bardzo dużo. Było intensywnie i ciekawie. Oto krótki przewodnik po Paryżu.

Wylot

Do Paryża zabierze Was Wizzair, ceny biletów są bardzo atrakcyjne, nasze wyniosły ok. 250 zł (w dwie strony) wszystko zależy od tego jak wcześnie je kupicie oraz jakie opcje bagażowe sobie dobierzecie. A jakieś dobrać musicie, bo od ubiegłego października Wizzair i Ryanair wprowadziły płatne bagaże i w cenie biletu można zabrać ze sobą jedynie torebkę (taką małą, zwykłą, żaden bagaż). Najtańsze opcje bagażowe to kabinówka za 39 zł.

My lecieliśmy z Gdańska, ale na lotnisko Paryż-Beauvais-Tillé dolecicie z Warszawy-Modlina, Krakowa i Wrocławia Ryanairem oraz Gdańska, Katowic, Warszawy-Chopina i Poznania Wizzairem.

Nasza opcja była bardzo atrakcyjna – mieliśmy do dyspozycji trzy i pół dnia: przylecieliśmy w środę wieczorem, mieliśmy czwartek, piątek, sobotę i połowę niedzieli – odlot z Beauvais mieliśmy o godzinie 22:00.

Z Beauvais do Paryża

Miasteczko Beauvais oddalone jest od Paryża o 84 km. Tam i z powrotem zabierze Was oficjalny przewoźnik samolotowy Shuttle Bus.

Najlepiej zakupić bilety on-line – kosztują one 29 euro (ok. 125 zł) w obydwie strony i jest to najtańsza opcja dojazdu do Paryża. Wysiadacie na stacji metra Porte Maillot, a stamtąd dojedziecie już wszędzie.

Lot do Paryża: ok. 200-250 zł
Dojazd Lotnisko-Paryż i Paryż-Lotnisko: 29 euro (ok. 125 zł)

Tak naprawdę nasza podróż po Paryżu była dosyć tania z wielu powodów – od 1 października do końca marca każda pierwsza niedziela miesiąca to darmowe wejścia na Łuk Triumfalny, Katedrę Notre-Dame, Katedrę Saint-Chapelle, Muzeum D’Orsay oraz kilka innych, wartych zobaczenia rzeczy. Z kolei każda pierwsza sobota miesiąca (przez cały rok) to darmowe wejście do Luwru po godzinie 18:00.

Ale po kolei.

Kolejne dni podzieliłem na osobne artykuły, będą one publikowane w kolejne dni. Znajdziecie tam dokładne dane co, jak i gdzie.

Spis treści, zobacz wszystkie notki z podróży po Paryżu.

Recent articles

15 filmów, na które czekam w 2020

2020 zapowiada się dosyć nijako. Największe hity, wielkie kulminacje i zakończenia mieliśmy w 2019. 2020 to raczej mniejsze filmy, kilka powrotów, kolejne...

10 najlepszych filmów roku 2019

To był świetny rok dla filmu. Jak co...

Najlepsze albumy i piosenki roku 2019

2019 był rokiem ciekawym, a królowała u mnie muzyka polska. Zdecydowanie ten rok wygrała Daria Zawiałow.

10 najlepszych momentów Avengers: Endgame

Do tego filmu jeszcze będę wielokrotnie wracać, ale tymczasem dziesięć dla mnie najważniejszych momentów tego widowiska.

Paryż w 4 dni. Dzień 4 – Łuk Triumfalny, Sainte-Chapelle, Concierage, Shakespeare & Company Café

Ostatni dzień w Paryżu był jednocześnie dniem wylotu - ale po południu. Tego dnia zwiedziliśmy Łuk Triumfalny (bo był za darmo) i...

Paryż w 4 dni. Dzień 3 – Wyspy, Champs-Elysée, Luwr

Kontynuuje mój krótki poradnik po Paryżu. Sobota i niedziela wyszły nam dosyć chaotycznie, ale to tylko dlatego, że jak na początku wspomniałem,...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.