Wczoraj ogłoszono nominacje do 91. nagród Akademii Filmowej – Oscarów. Najwięcej nominacji zebrały Roma i Faworyta. Polska Zimna Wojna zgarnęła aż trzy nominacje, w tym dla najlepszego reżysera.
Tymczasem, gdybyście chcieli obejrzeć wszystkie nominowane filmy przed samą galą (24 lutego 2019) to… nie będziecie mogli. Kilka filmów nadal nie ma daty premiery kinowej. Ale prawie 90% albo można było już obejrzeć, albo można teraz, albo wkrótce pojawią się w kinach. Sprawdźcie, co i gdzie.
Nominowane do najważniejszych kategorii
- A Star Is Born („Narodziny gwiazdy”)
– film był już dostępny w polskich kinach, teraz czeka na premierę DVD/Blu-Ray y - At Eternity’s Gate
– miał premierę we wrześniu na świecie, brak polskiej premiery kinowej - Black Panther – dostępny na HBO GO
- BlackKkKlansman („Czarne bractwo. BlacKkKlansman”)
– film był już dostępny w polskich kinach, teraz czeka na premierę DVD/Blu-Ray - Bohemian Rhapsody
– film był już dostępny w polskich kinach, teraz czeka na premierę DVD/Blu-Ray - Can You Ever Forgive Me?
– miał premierę we wrześniu na świecie, brak polskiej premiery kinowej - First Reformed („Pierwszy reformowany”)
– miał premierę we wrześniu na świecie, brak polskiej premiery kinowej - Green Book – polska premiera kinowa 8 lutego
- If Beale Street Could Talk („Gdyby ulica Beale umiała mówić”) – polska premiera kinowa 22 lutego
- Roma – dostępny na Netfliksie
- The Ballad of Buster Scruggs („Ballada o Busterze Scruggsie”)
– dostępny na Netfliksie - The Favourite („Faworyta”) – polska premiera kinowa 8 lutego
- The Wife („Żona”)
– film był już dostępny w polskich kinach, teraz czeka na premierę DVD/Blu-Ray - Vice – aktualnie w kinach
- Zimna Wojna – niektóre polskie kina pokazują ten film w czwartki, podobnie jak kina studyjne, dostępny również na platformach VOD, player.pl i Chili za 9,90.
Nominowane tylko w technicznych
- A Quiet Place („Ciche miejsce”)
– film był już dostępny w polskich kinach, teraz czeka na premierę DVD/Blu-Ray - Avengers: Infinity War („Avengers: Wojna bez granic”) – dostępny na HBO GO
- Border („Granica”) – polska premiera kinowa 22 lutego
- Christopher Robin („Krzysiu, gdzie jesteś?”)
– film był już dostępny w polskich kinach, wydane zostało już również DVD/Blu-Ray - First Man („Pierwszy człowiek”)
– film był już dostępny w polskich kinach, teraz czeka na premierę DVD/Blu-Ray - Mary Poppins Returns („Mary Poppins powraca”) – powoli schodzi z kin, ale w niektórych jest jeszcze dostępny
- Mary Queen of Scots („Maria, królowa Szkotów”) – polska premiera kinowa 25 stycznia
- Ready Player One
– film był już dostępny w polskich kinach - Solo: A Star Wars Story („Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”)
– film był już dostępny w polskich kinach
Animacje:
- Incredibles 2 („Iniemamocni 2”)
– film był już dostępny w polskich kinach - Isle of Dogs („Wyspa psów”)
– film był już dostępny w polskich kinach - Mirai no Mirai („Mirai”) – polska premiera kinowa 1 lutego
- Ralph Breaks the Internet („Ralph Demolka w internecie”) – aktualnie w kinach
- Spider-Man: Into the Spider-Verse („Spider-Man Uniwersum”) – aktualnie w niektórych kinach, powoli schodzi z afisza