The Social Media Power: Jessica Mercedes, Maffashion, Littlemooonster96 i inni zbierają pół miliona w kilka godzin

0
1425

Wczoraj w Social Mediowym świecie doszło do niebywałej – pozytywnej akcji. Najpopularniejsze blogerki, vlogerki i snapchaterki spięły się w sobie i zebrały brakujące pół miliona złotych dla małego chłopca. Co by nie mówić, trzeba to nagłośnić, bo pudelki i te inne potrafią jedynie pisać o głupotach, jeśli chodzi o te postaci.

Wszystko rozpoczęła Jessica Mercedes. Poświęciła prawie wszystkie swoje snapy od połowy dnia dla tej sprawy. Chodzi o małego chłopca, Emila, któremu potrzebne jest 7,5 miliona złotych do operacji serca. Operacja ta ratuje mu życie.

Nasz cel:
Operacja serca ratująca życie u prof. Hanleya w USA / Life-saving operation at prof. Hanley in the USA

Diagnoza:
Wrodzona wada serca pod postacią tetralogii Fallota z zarośnięciem zastawki tętnicy płucnej oraz połączeniami systemowo-płucnymi i skrajna hipoplazja tętnic płucnych / Congenital heart defect – Tetralogy of Fallot with pulmonary valve atresia and with add siepomaga.pl/emil

Akcja rozpoczęła się pod koniec grudnia minionego roku i udało się zebrać większość kwoty. Kończyła się wczoraj i brakowało właśnie pół miliona złotych.

Snapa Mercedes śledzi ponad sto tysięcy osób. Blogerka zaczęła namawiać wszystkich swoich obserwatorów, aby każdy z nich wpłacił 5 zł, co w sumie dałoby brakujące 500 tys. Pieniądze zaczęły przybywać bardzo szybko, jednak Jessica chciała mieć pewność, że owa kwota zostanie uzbierana. Najpierw wymyśliła, że każdy kto wpłaci 500 czy 1000 złotych dostanie zaproszenie na kawę z nią właśnie. Znalazła się jedna taka osoba (może więcej, ale o jednej poinformowała Jess).

Kilkadziesiąt minut później Jessica rozkręciła akcję jeszcze bardziej. Do współpracy namówiła/nominowała najpopularniejszych Snapchaterów w Polsce:

Daniel i DEYNN dodatkowo również ogłosili, że osoba/osoby, które wpłacą 500 czy 1000 zł pójdą razem z nimi na specjalny trening.

W sumie zasięg tej spontanicznej i niepisanej akcji wyniósł ponad 850 tys. osób, do których mogło trafić „wezwanie”/zachęta to pomocy. NA SAMYM SNAPCHACIE. A to nie wszystko, bo informację o tym jak pomagać osoby te umieszczały również na swoich Instagramach i Facebookach. W akcję w dniu wczorajszym zaangażowały się również inne znane osoby – Martyna Wojciechowska, Karolina Korwin-Piotrowska, Adam Małysz, Maciej Musiał czy Jarosław Kuźniar.

Mało tego – po zakończeniu akcji, Maffashion dodała kolejny wpis z inną osobą, której można pomóc oraz linkiem do piosenki Sens chóru Sound’n’Grace i Tabba. Wszystkie środki pieniężne pozyskane z dochodu z tego utworu zostają przekazane na leczenie Kai oraz innych dzieci znajdujących się pod opieką Fundacji Nasze Dzieci. Kaja jest siostrzenicą założyciela chóru Sound’n’Grace, Kamila Mokrzyckiego.

Dzień po, Jessica dziękująca fanom
Maffashion
Maffashion

Suma została uzbierana jeszcze przed północą, a dzisiaj jest to już ponad 7,6 mln złotych (103.91% potrzebnej kwoty). Akcję od grudnia wsparło wsparło 377 127 osób.